Σημαιοφόροι στην Τελετή Λήξης οι Γκαβέλας και Γκαραγκάνης
![Σημαιοφόροι στην Τελετή Λήξης οι Γκαβέλας και Γκαραγκάνης](https://www.axianews.gr/photos/w_800px/articles/202109/gka.jpg)
Τα δυο «χρυσά» παιδιά στα 100μ (Τ11), Νάσος Γκαβέλας και Σωτήρης Γκαραγκάνης, θα είναι οι δύο σημαιοφόροι της Ελλάδας στην Τελετή Λήξης των Παραολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.
Ο Γκαβέλας είναι φοιτητής της ψυχολογίας και ο Γκαραγκάνης σπουδάζει στα ΤΕΦΑΑ. Οι δύο αθλητές θα σηκώσουν την ελληνική σημαία πανάξια καθώς κέρδισαν το χρυσό μετάλλιο στην κορυφαία διοργάνωση του πλανήτη. Μάλιστα ο δεύτερος δεν κατέβηκε στο εφετινό πρωτάθλημα στίβου για να αφοσιωθεί στη προπόνηση με το Νάσο Γκαβέλα.